Views Extender (3.0.1-beta4) - en to pl translation catalogue (14 entries)

en: Views
pl: Widoki

en: Date format
pl: Format daty

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Is less than
pl: Mniej niż

en: Is less than or equal to
pl: Mniejszy lub równy

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is greater than or equal to
pl: Większy lub równy

en: Is greater than
pl: Większy niż

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
pl: Należy dodać kilka pól, aby móc korzystać z tego filtra.

en: Field %field set in %filter is not set in display %display.
pl: Pole %field występujące w %filter nie występuje w formacie wyświetlania %display.

en: %display: %filter can only be used on displays that use fields. Set the style or row format for that display to one using fields to use the combine field filter.
pl: %display: %filter może zostać użyty tylko na formatach wyświetlania, które korzystają z pól. Należy ustawić styl lub format wierszy dla tego formatu wyświetlania na taki, który używa pól aby wykorzystać filtr połączonych pól.
