Views Extender (4.0.0) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Views
fa: نماها

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: Field name
fa: نام فیلد

en: Contains
fa: شاملِ

en: Does not contain
fa: شامل این مقدار نیست

en: Is less than
fa: کوچکتر است از

en: Is less than or equal to
fa: کوچکتر یا مساوی است با

en: Is equal to
fa: برابر است با

en: Is greater than or equal to
fa: بزرگتر یا مساوی است با

en: Is greater than
fa: بزرگتر است از

en: Is not equal to
fa: برابر نیست با

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: contains
fa: شامل

en: <
fa: >
