Views field compare (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: Views
pt: Visualizações

en: Is less than
pt: É inferior a

en: Is less than or equal to
pt: É menor ou igual a

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is greater than or equal to
pt: É maior ou igual a

en: Is greater than
pt: É maior que

en: Is not equal to
pt: Não é igual a

en: in
pt: em

en: not in
pt: não existe em

en: This filter doesn't work for very special field handlers.
pt: Este filtro não funciona para manipuladores especiais de campos.

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
pt: É necessário adicionar alguns campos para poder usar este filtro.
