Views field compare (1.0.0-beta2) - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Views
hu: Nézetek

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: in
hu: ebben

en: not in
hu: nincs ebben

en: This filter doesn't work for very special field handlers.
hu: Ez a szűrő nem működik nagyon különleges mezőkezelőkkel.

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
hu: Ennek a szűrőnek a használatához hozzá kell adni néhány mezőt.

en: Field %field set in %filter is not set in this display.
hu: %filter szűrőben beállított %field mező nincs beállítva ebben a megjelenítésben.
