Views field compare (1.0.0-beta2) - en to pl translation catalogue (11 entries)

en: Views
pl: Widoki

en: Is less than
pl: Mniej niż

en: Is less than or equal to
pl: Mniejszy lub równy

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is greater than or equal to
pl: Większy lub równy

en: Is greater than
pl: Większy niż

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: in
pl: wśród

en: not in
pl: żaden

en: This filter doesn't work for very special field handlers.
pl: Ten filtr nie działa ze specyficznymi procedurami obsługi pól.

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
pl: Należy dodać kilka pól, aby móc korzystać z tego filtra.
