Views field compare (1.0.0-beta3) - en to ru translation catalogue (13 entries)

en: Views
ru: Представление

en: Is less than
ru: Меньше, чем

en: Is less than or equal to
ru: Меньше либо равно

en: Is equal to
ru: Равно

en: Is greater than or equal to
ru: Больше или равно

en: Is greater than
ru: Больше, чем

en: Is not equal to
ru: Не равно

en: in
ru: в

en: IN
ru: В

en: not in
ru: не в

en: This filter doesn't work for very special field handlers.
ru: Этот фильтр не работает с особо сложными обработчиками.

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
ru: Для использования данного фильтра добавьте поля.

en: Field %field set in %filter is not set in this display.
ru: Поле %field, установленное в %filter, не указано в данном отображении.
