Views field compare (1.1.1) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Views
id: View

en: Is less than
id: Kurang dari

en: Is less than or equal to
id: Kurang dari atau sama dengan

en: Is equal to
id: Sama dengan

en: Is greater than or equal to
id: Lebih besar atau sama dengan

en: Is greater than
id: Lebih besar dari

en: Is not equal to
id: Tidak sama dengan

en: in
id: dalam

en: not in
id: tidak termasuk

en: This filter doesn't work for very special field handlers.
id: Filter ini tidak bekerja untuk field handler khusus.

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
id: Anda harus menambah sejumlah field untuk dapat mengunakan filter ini.

en: Field %field set in %filter is not set in this display.
id: Field %field diterapkan di %filter tidak diterapkan di display ini.
