Views field compare (1.1.1) - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Views
ja: ビュー

en: Is less than
ja: より小さい

en: Is less than or equal to
ja: ～以下

en: Is equal to
ja: 等しい

en: Is greater than or equal to
ja: ～以上

en: Is greater than
ja: より大きい

en: Is not equal to
ja: 等しくない

en: not in
ja: 含まれない

en: <
ja: より小さい

en: <=
ja: 同じかより小さい

en: >=
ja: 同じかより大きい

en: >
ja: より大きい

en: This filter doesn't work for very special field handlers.
ja: 特殊なフィールドハンドラーではこのフィルターは動作しません。

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
ja: このフィルターを使用するには、いくつかのフィールドを追加する必要があります。

en: Field %field set in %filter is not set in this display.
ja: %filter で設定されているフィールド %field はディスプレイで設定されていません。
