Views field compare (1.1.1) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Views
uk: Види

en: Is less than
uk: Є меншим, ніж

en: Is less than or equal to
uk: Є меншим або рівним

en: Is equal to
uk: Є рівним

en: Is greater than or equal to
uk: Є більшим або рівним

en: Is greater than
uk: Є більшим, ніж

en: Is not equal to
uk: Не є рівним

en: in
uk: в

en: not in
uk: не в

en: This filter doesn't work for very special field handlers.
uk: Цей фільтр не працює з дуже особливими обробниками полів.

en: You have to add some fields to be able to use this filter.
uk: Для використання цього фільтра необхідно додати кілька полів.

en: Field %field set in %filter is not set in this display.
uk: Поле %field, встановлене у фільтрі %filter, не зазначено в цьому відображенні.
