Views Json Source (2.0.0) - en to pl translation catalogue (42 entries)

en: Value
pl: Wartość

en: Author
pl: Autor

en: Reset
pl: Resetuj

en: Views
pl: Widoki

en: All
pl: Wszystko

en: Contains
pl: Zawiera

en: Does not contain
pl: Nie zawiera

en: Is equal to
pl: Równy

en: Is not equal to
pl: Nie jest równy

en: Desc
pl: Malejąco

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Regular expression
pl: Wyrażenie regularne

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Apply
pl: Zastosuj

en: empty
pl: pusty

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: contains
pl: zawiera

en: Starts with
pl: Zaczyna się od

en: Is empty (NULL)
pl: Jest pusty (NULL)

en: not empty
pl: nie pusty

en: Ends with
pl: Kończy się na

en: begins
pl: zaczyna się od

en: ends
pl: kończy się

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Does not start with
pl: Nie zaczyna się od

en: not_begins
pl: nie zaczyna się

en: Does not end with
pl: Nie kończy się na

en: not_ends
pl: nie kończy się

en: Length is shorter than
pl: Długość jest mniejsza niż

en: shorter than
pl: krótszy niż

en: Length is longer than
pl: Długość jest większa niż

en: longer than
pl: dłuższy niż

en: Example 1
pl: Przykład 1

en: Example 2
pl: Przykład 2

en: Example 3
pl: Przykład 3

en: Is not empty (NOT NULL)
pl: Nie jest pusty (NOT NULL)

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny
