Views Json Source (2.0.0) - en to vi translation catalogue (25 entries)

en: Value
vi: Giá trị

en: Author
vi: Tác giả

en: Reset
vi: Thiết lập lại

en: ID
vi: Mã

en: All
vi: Tất cả

en: Contains
vi: Chứa

en: Does not contain
vi: Không chứa

en: Is equal to
vi: Bằng

en: Is not equal to
vi: Khác

en: Desc
vi: Giảm dần

en: Sort by
vi: Sắp xếp theo

en: Apply
vi: Áp dụng

en: empty
vi: trống

en: Offset
vi: Độ dịch

en: contains
vi: chứa

en: Starts with
vi: Bắt đầu với

en: Is empty (NULL)
vi: Là rỗng (NULL)

en: not empty
vi: không rỗng

en: Ends with
vi: Kết thúc với

en: begins
vi: bắt đầu

en: ends
vi: kết thúc

en: Items per page
vi: Số mục trên một trang

en: - All -
vi: - Tất cả -

en: Asc
vi: Tăng dần

en: Master
vi: Chính
