Views Json Source (2.0.1) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Value
it: Valore

en: Author
it: Autore

en: Reset
it: Ripristina

en: Views
it: Viste

en: All
it: Tutti

en: Contains
it: Contiene

en: Does not contain
it: Non contiene

en: Is equal to
it: È uguale a

en: Is not equal to
it: Non è uguale a

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Regular expression
it: Espressione regolare

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Apply
it: Applica

en: empty
it: vuoto

en: Offset
it: Scostamento

en: contains
it: contiene

en: Starts with
it: Inizia con

en: Is empty (NULL)
it: È vuoto (NULL)

en: not empty
it: non vuoto

en: Ends with
it: Termina con

en: begins
it: inizia

en: ends
it: termina

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Does not start with
it: Non inizia per

en: Does not end with
it: Non finisce per

en: Length is shorter than
it: La lunghezza è minore di

en: shorter than
it: più corto di

en: Length is longer than
it: La lunghezza è maggiore di

en: longer than
it: più lungo di

en: Example 1
it: Esempio 1

en: Example 2
it: Esempio 2

en: Example 3
it: Esempio 3

en: Is not empty (NOT NULL)
it: Non è vuoto (NOT NULL)

en: Master
it: Principale
