Views Json Source (2.0.3) - en to ar translation catalogue (23 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Views
ar: العرض

en: Contains
ar: يحتوي

en: Does not contain
ar: لا يحتوي

en: Is equal to
ar: يساوي

en: Is not equal to
ar: لا يساوي

en: Regular expression
ar: تعبير نمطي

en: empty
ar: فارغ

en: contains
ar: يحتوي على

en: regex
ar: تعبير نظامي regex

en: Starts with
ar: يبدأ بـ

en: Is empty (NULL)
ar: فارغ (NULL)

en: not empty
ar: غير فارغ

en: Ends with
ar: ينتهي بـ

en: begins
ar: يبدأ

en: ends
ar: ينتهي

en: Does not start with
ar: لا يبدأ بـ

en: Does not end with
ar: لا ينتهي بـ

en: Length is shorter than
ar: الطول أقصر من

en: shorter than
ar: أقصر من

en: Length is longer than
ar: الطول أكبر من

en: longer than
ar: أطول من

en: Is not empty (NOT NULL)
ar: غير فارغ (NOT NULL)
