Views Json Source (8.x-1.0-rc1) - en to sv translation catalogue (45 entries)

en: Value
sv: Värde

en: Reset
sv: Återställ

en: Views
sv: Vyer

en: All
sv: Alla

en: Contains
sv: Innehåller

en: Does not contain
sv: Innehåller inte

en: Is equal to
sv: Är lika med

en: Is not equal to
sv: Är inte lika med

en: Desc
sv: Fallande

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Regular expression
sv: Reguljärt uttryck

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Apply
sv: Applicera

en: empty
sv: tom

en: Offset
sv: Kompensera

en: contains
sv: innehåller

en: regex
sv: reguljärt uttryck

en: Starts with
sv: Börjar med

en: Is empty (NULL)
sv: Är tom (INNEHÅLLSLÖS)

en: not empty
sv: inte tom

en: Ends with
sv: Slutar med

en: Contains any word
sv: Innehåller vilket ord som helst

en: has word
sv: har ord

en: Contains all words
sv: Innehåller alla ord

en: has all
sv: har alla

en: begins
sv: börjar

en: ends
sv: slutar

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Does not start with
sv: Som inte börjar med

en: not_begins
sv: Börjar inte med

en: Does not end with
sv: Slutar inte med

en: not_ends
sv: Slutar inte med

en: Length is shorter than
sv: Längden är kortare än

en: shorter than
sv: kortare än

en: Length is longer than
sv: Längden är längre än

en: longer than
sv: längre än

en: Example 1
sv: Exempel 1

en: Example 2
sv: Exempel 2

en: Is not empty (NOT NULL)
sv: Är inte tom (INTE INNEHÅLLSLÖST)

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud
