Views Json Source (8.x-1.0-rc3) - en to mr translation catalogue (11 entries)

en: Value
mr: किंमत

en: Author
mr: लेखक

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Views
mr: याद्या

en: ID
mr: आय डी

en: All
mr: सर्व

en: Is equal to
mr: समान

en: Is not equal to
mr: च्या पेक्षा समान नाही

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: has word
mr: शब्द आहे

en: Contains all words
mr: सर्व शब्द समाविष्ट
