Views Json Source (8.x-1.0) - en to cs translation catalogue (39 entries)

en: Value
cs: Hodnota

en: Author
cs: Autor

en: All
cs: Vše

en: Contains
cs: Obsahuje

en: Does not contain
cs: Neobsahuje

en: Is equal to
cs: Je rovno

en: Is not equal to
cs: Není rovno

en: Desc
cs: Sestupně

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Regular expression
cs: Regulární výraz

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Apply
cs: Použít

en: empty
cs: prázdné

en: Offset
cs: Posun

en: contains
cs: obsahuje

en: Starts with
cs: Začíná na

en: Is empty (NULL)
cs: Je prázdný (NULL)

en: not empty
cs: není prázdný

en: Ends with
cs: Končí na

en: Contains any word
cs: Obsahuje jakékoliv slovo

en: Contains all words
cs: Obsahuje všechna slova

en: has all
cs: obsahuje vše

en: begins
cs: začíná

en: ends
cs: končí

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Length is shorter than
cs: Délka je kratší než

en: shorter than
cs: kratší než

en: Length is longer than
cs: Délka je delší než

en: longer than
cs: delší než

en: Example 1
cs: Příklad 1

en: Example 2
cs: Příklad 2

en: Example 3
cs: Příklad 3

en: Is not empty (NOT NULL)
cs: Není prázdný (NOT NULL)

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené
