Views Json Source (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (49 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Author
uk: Автор

en: Reset
uk: Скинути

en: Views
uk: Види

en: All
uk: Все

en: Contains
uk: Містить

en: Does not contain
uk: Не містить

en: Is equal to
uk: Є рівним

en: Is not equal to
uk: Не є рівним

en: Desc
uk: Спад

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Regular expression
uk: Регулярний вираз

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Headers
uk: Заголовки

en: Apply
uk: Застосувати

en: empty
uk: порожньо

en: Offset
uk: Зміщення

en: contains
uk: містить

en: regex
uk: регулярний вираз

en: Starts with
uk: Починається з

en: Is empty (NULL)
uk: Порожнє (NULL)

en: not empty
uk: не порожнє

en: Ends with
uk: Закінчується на

en: Contains any word
uk: Містить будь-яке слово

en: has word
uk: містить слово

en: Contains all words
uk: Містить всі слова

en: has all
uk: містить всі

en: begins
uk: починається

en: ends
uk: закінчується

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Does not start with
uk: Не починається з

en: Does not end with
uk: Не завершується на

en: Length is shorter than
uk: Довжина менша ніж

en: shorter than
uk: коротший ніж

en: Length is longer than
uk: Довжина більша ніж

en: longer than
uk: довший ніж

en: Example 1
uk: Приклад 1

en: Example 2
uk: Приклад 2

en: Example 3
uk: Приклад 3

en: Is not empty (NOT NULL)
uk: Не порожнє (NOT NULL)

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Syntax error
uk: Синтаксична помилка

en: Local file not found.
uk: Локальний файл не знайдено.

en: HTTP response: %error. URI: %uri
uk: HTTP-відповідь: %error. URI: %uri
