Views Json Source (8.x-1.1) - en to gl translation catalogue (42 entries)

en: Value
gl: Valor

en: Author
gl: Autor/a

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Views
gl: Vistas

en: All
gl: Todo

en: Contains
gl: Contén

en: Does not contain
gl: Non contén

en: Is equal to
gl: É igual a

en: Is not equal to
gl: É diferente de

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Regular expression
gl: Expresión regular

en: ‹ Previous
gl: ‹ Anterior

en: Next ›
gl: Seguinte ›

en: Apply
gl: Aplicar

en: empty
gl: baleiro

en: Offset
gl: Desprazamento

en: contains
gl: contén

en: Starts with
gl: Comeza con

en: Is empty (NULL)
gl: Está baleiro (NULL)

en: not empty
gl: non baleiro

en: Ends with
gl: Remata en

en: Contains any word
gl: Que conteña calqueira das palabras

en: has word
gl: ten palabra

en: Contains all words
gl: Contén todas as palabras

en: has all
gl: ten todas

en: begins
gl: comeza

en: ends
gl: remata

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Does not start with
gl: Non comeza con

en: not_begins
gl: non finaliza

en: Does not end with
gl: Non finaliza con

en: Length is shorter than
gl: A lonxitude é inferior a

en: shorter than
gl: menor que

en: Length is longer than
gl: A lonxitude é superior a

en: longer than
gl: maior que

en: Example 1
gl: Exemplo 1

en: Example 2
gl: Exemplo 2

en: Example 3
gl: Exemplo 3

en: Is not empty (NOT NULL)
gl: Non está baleiro (NOT NULL)
