View kanban bootstrap (1.0.19) - en to ca translation catalogue (17 entries)

en: Edit
ca: Edita

en: Search
ca: Cerca

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Default
ca: Per defecte

en: High
ca: Alta

en: Low
ca: Baixa

en: Add
ca: Afegeix

en: View
ca: Mostra

en: Medium
ca: Mitjana

en: Task
ca: Tasca

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Workflow
ca: Flux de treball

en: Apply
ca: Aplica

en: Loading
ca: Carregant

en: About
ca: Detalls

en: - Select -
ca: - Selecciona -

en: Title field
ca: Camp títol
