View kanban bootstrap (1.0.19) - en to de translation catalogue (28 entries)

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Search
de: Suche

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Default
de: Standard

en: High
de: Hoch

en: Low
de: Niedrig

en: Views
de: Ansichten

en: Add
de: Hinzufügen

en: View
de: Ansicht

en: Medium
de: Mittel

en: Desc
de: Absteigend

en: Task
de: Aufgabe

en: Sort by
de: Sortierung

en: Workflow
de: Arbeitsablauf

en: Apply
de: Anwenden

en: Loading
de: Laden

en: About
de: Über

en: - Select -
de: - Auswählen -

en: IN PROGRESS
de: IN BEARBEITUNG

en: TODO
de: Aufgabe

en: Title field
de: Titelfeld

en: Change status
de: Status ändern

en: List field
de: Listenfeld

en: Urgent
de: Dringend

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Kanban
de: Pinnwand

en: Dialog width
de: Dialogbreite

en: Taxonomy field
de: Taxonomiefeld
