View kanban bootstrap (1.0.19) - en to id translation catalogue (17 entries)

en: Search
id: Pencarian

en: Default
id: Bawaan

en: High
id: Tinggi

en: Low
id: Rendah

en: Views
id: View

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Medium
id: Sedang

en: Task
id: Perintah

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Workflow
id: Alur kerja

en: Apply
id: Terapkan

en: Loading
id: Memuat

en: About
id: Tentang

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Title field
id: Judul bidang

en: Asc
id: Urutan turun
