View kanban bootstrap (1.0.19) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Edit
it: Modifica

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Default
it: Predefinito

en: High
it: Alto

en: Low
it: Basso

en: Views
it: Viste

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Medium
it: Medio

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Apply
it: Applica

en: Loading
it: Caricamento

en: About
it: Informazioni

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Title field
it: Titolo del campo

en: List field
it: Elenca il campo

en: Urgent
it: Urgente
