View kanban bootstrap (1.0.25) - en to da translation catalogue (30 entries)

en: Body
da: Brødtekst

en: Priority
da: Prioritet

en: On
da: Tilsluttet

en: Edit
da: Redigér

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Default
da: Standard

en: High
da: Høj

en: Low
da: Lav

en: Add
da: Tilføj

en: View
da: Vis

en: History
da: Historik

en: Off
da: Afbrudt

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Desc
da: Faldende

en: Task
da: Opgave

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Date field
da: Datofelt

en: Workflow
da: Arbejdsgang

en: Apply
da: Udfør

en: Loading
da: Indlæser

en: About
da: Om

en: - Select -
da: - Vælg -

en: Title field
da: Titelfelt

en: Assign to
da: Tildel til

en: Point
da: Punkt

en: List field
da: Vis-felt

en: Progress
da: Fremdrift

en: Collapse
da: Klap sammen

en: Asc
da: Stigende
