View kanban bootstrap (1.0.25) - en to fr translation catalogue (33 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Status
fr: État

en: Priority
fr: Priorité

en: On
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Default
fr: Par défaut

en: High
fr: Haute

en: Low
fr: Faible

en: Views
fr: Vues

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: History
fr: Historique

en: Off
fr: Désactivé

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: Medium
fr: Moyen

en: Task
fr: Tâche

en: Sort by
fr: Trier par

en: Date field
fr: Champ date

en: Workflow
fr: Processus

en: Apply
fr: Appliquer

en: Loading
fr: En cours de chargement

en: About
fr: À propos

en: - Select -
fr: - Sélectionner -

en: Title field
fr: Champ titre

en: Assign to
fr: Assigner à

en: Select date
fr: Sélectionner la date

en: Change status
fr: Changer de statut

en: List field
fr: Lister le champ

en: Progress
fr: Progression

en: Collapse
fr: Replier

en: Dialog width
fr: Largeur de la fenêtre de dialogue
