View kanban bootstrap (1.0.25) - en to cy translation catalogue (19 entries)

en: Body
cy: Corff

en: Status
cy: Statws

en: On
cy: Ymlaen

en: Edit
cy: Golygu

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Default
cy: Diofyn

en: High
cy: Uchel

en: Low
cy: Isel

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Add
cy: Ychwanegu

en: View
cy: Gweld

en: History
cy: Hanes

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Medium
cy: Canolig

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Date field
cy: Maes dyddiad

en: Apply
cy: Ceisio
