View kanban bootstrap (1.0.25) - en to ga translation catalogue (5 entries)

en: Edit
ga: Cuir in eagar

en: Search
ga: Cuardaigh

en: View
ga: Féach ar

en: History
ga: Stair

en: Apply
ga: Cuir i bhfeidhm
