View kanban bootstrap (1.0.25) - en to hu translation catalogue (35 entries)

en: Body
hu: Törzs

en: Status
hu: Állapot

en: Priority
hu: Fontosság

en: On
hu: Be

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Search
hu: Keresés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: High
hu: Magas

en: Low
hu: Alacsony

en: Views
hu: Nézetek

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: History
hu: Történet

en: Off
hu: Ki

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Medium
hu: Közepes

en: Desc
hu: Csökk

en: Task
hu: Feladat

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Date field
hu: Dátummező

en: Workflow
hu: Munkafolyamat

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Loading
hu: Betöltés

en: About
hu: Leírás

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Title field
hu: Cím mező

en: Assign to
hu: Hozzárendelés

en: Select date
hu: Dátum kiválasztása

en: Point
hu: Pont

en: List field
hu: Listamező

en: Progress
hu: Feldolgozottság

en: Collapse
hu: Összecsuk

en: Asc
hu: Növ

en: Taxonomy field
hu: Taxonómia mező
