View kanban bootstrap (1.0.25) - en to jv translation catalogue (20 entries)

en: Body
jv: Isi

en: Edit
jv: Sunting

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Default
jv: Gawan

en: High
jv: Dhuwur

en: Low
jv: Endhép

en: Views
jv: View

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: History
jv: Sejarah

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Medium
jv: Sedheng

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Workflow
jv: Alur kerja

en: Loading
jv: Ngemot

en: About
jv: Ngenani

en: - Select -
jv: - Pilih -

en: Collapse
jv: Nyusut

en: Asc
jv: Urut Maju
