Views link area (2.0.0) - en to da translation catalogue (28 entries)

en: Prefix
da: Præfiks

en: Suffix
da: Endelse

en: Language
da: Sprog

en: Link text
da: Linktekst

en: External
da: Eksterne

en: Advanced Options
da: Avancerede indstillinger

en: Title text
da: Titeltekst

en: Link class
da: Linkklasse

en: Target
da: Mål

en: Capitalize first letter
da: Stort begyndelsesbogstav

en: No transform
da: Ingen transformering

en: Upper case
da: Store bogstaver

en: Lower case
da: Små bogstaver

en: Capitalize each word
da: Stort begyndelsesbogstav i hvert ord

en: Link path
da: Linksti

en: Prefix text
da: Præfiks

en: Suffix text
da: Suffiks

en: Current language
da: Aktuelle sprog

en: Use absolute path
da: Brug absolut sti

en: Rel Text
da: Rel tekst

en: Replace spaces with dashes
da: Erstat mellemrum med bindestreger

en: External server URL
da: URL på ekstern server

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
da: Linker til en ekstern server med en fuld URL: f.eks. 'http://www.example.com' eller 'www.example.com'.

en: Transform the case
da: Omdan store/små bogstaver

en: Include destination
da: Medtag destination

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action.
da: Medtag en "destination"-parameter i linket som sender brugeren retur til det originale view når den link-handlingen er udført.

en: Should replacement tokens be used from the first row
da: Anvend erstatnings-tokens fra den første række

en: When printing URL paths, how to transform the case of the filter value.
da: Hvordan store og små bogstaver i filterværdien skal håndteres ved udskrivning af URL-stier.
