Views link area (2.0.0) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Prefix
fr: Préfixe

en: Suffix
fr: Suffixe

en: Language
fr: Langue

en: Link
fr: Lien

en: Views
fr: Vues

en: Link text
fr: Texte du lien

en: External
fr: Externe

en: Advanced Options
fr: Options avancées

en: Title text
fr: Texte du titre

en: Link class
fr: Classe du lien

en: Target
fr: Cible

en: Capitalize first letter
fr: Mettre la première lettre en majuscule

en: No transform
fr: Aucune transformation

en: Upper case
fr: Majuscules

en: Lower case
fr: Minuscules

en: Capitalize each word
fr: Mettre chaque mot en majuscules

en: Link path
fr: Chemin du lien

en: Prefix text
fr: Texte de préfixe

en: Suffix text
fr: Texte de suffixe

en: Current language
fr: Langage actuel

en: Use absolute path
fr: Utiliser un chemin absolu

en: Rel Text
fr: Texte Rel

en: Replace spaces with dashes
fr: Remplacer les espaces par des tirets

en: External server URL
fr: URL du serveur externe

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
fr: Pointe vers un serveur externe avec une URL complète : ex. 'http://www.example.com' ou 'www.example.com'.

en: Transform the case
fr: Changer la casse

en: Include destination
fr: Inclure la destination

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action.
fr: Inclure un paramètre "destination" dans le lien pour rediriger l'utilisateur vers la vue d'origine après avoir terminé l'action du lien.

en: Should replacement tokens be used from the first row
fr: Les jetons de remplacement doivent-ils être utilisés à partir de la première ligne

en: When printing URL paths, how to transform the case of the filter value.
fr: A l'affichage des chemins d'url, comment changer la casse de la valeur du filtre.
