Views link area (8.x-1.0-beta1) - en to sv translation catalogue (26 entries)

en: Language
sv: Språk

en: Link
sv: Länk

en: Views
sv: Vyer

en: Link text
sv: Länktext

en: External
sv: Extern

en: Advanced Options
sv: Utökade alternativ

en: Title text
sv: Text för titel

en: Link class
sv: Klass för länk

en: Target
sv: Mål

en: Capitalize first letter
sv: Omvandla första bokstaven till stor

en: No transform
sv: Ingen förändring

en: Upper case
sv: Stora bokstäver

en: Lower case
sv: Små bokstäver

en: Capitalize each word
sv: Omvandla varje ord till stora bokstäver

en: Link path
sv: Sökväg för länk

en: Prefix text
sv: Text för prefix

en: Suffix text
sv: Text för suffix

en: Current language
sv: Nuvarande språk

en: Use absolute path
sv: Använd absolut sökväg

en: Rel Text
sv: Text för relaterat attribut

en: Replace spaces with dashes
sv: Ersätt mellanslag med streck

en: External server URL
sv: URL för extern server

en: Links to an external server using a full URL: e.g. 'http://www.example.com' or 'www.example.com'.
sv: Länkar till en extern server genom att använda en fullständig URL. Till exempel: "http://www.exempel.se" eller "www.exempel.se".

en: Transform the case
sv: Omvandla värdet

en: Include destination
sv: Inkludera mål

en: Include a "destination" parameter in the link to return the user to the original view upon completing the link action.
sv: Inkludera en "mål"-parameter i länken för att vidarebefordra användaren till den ursprungliga vyn efter att länkåtgärden genomförts.
