Views migration from Drupal 7 to Drupal 9 or Drupal 10 (1.2.0) - en to gl translation catalogue (10 entries)

en: core
gl: núcleo

en: Views
gl: Vistas

en: tag
gl: etiqueta

en: name
gl: nome

en: View to insert
gl: Vista a insertar

en: The view to insert into this area.
gl: A vista a insertar nesta área.

en: Inherit contextual filters
gl: Herdar filtros contextuais

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
gl: Se é marcada, esta vista recibirá os mesmos filtros contextuais co seu pai.

en: Recursion detected in view @view display @display.
gl: Recursividade detectada na vista @view presentación @display.

en: -Select-
gl: -Seleccionar-
