Views migration from Drupal 7 to Drupal 9 or Drupal 10 (1.2.5) - en to lv translation catalogue (9 entries)

en: tag
lv: marķēt

en: name
lv: vārds

en: description
lv: apraksts

en: View to insert
lv: Skats ko ievietot

en: The view to insert into this area.
lv: Skats ko ievietot šajā apgabalā.

en: Inherit contextual filters
lv: Mantot konteksta filtrus

en: If checked, this view will receive the same contextual filters as its parent.
lv: Ja iezīmēts, skats pārmantos kontekstuālos filtrus no vecāka elementa.

en: Recursion detected in view @view display @display.
lv: Skata @view @display attēlā atklāta rekursija.

en: -Select-
lv: -Izvēlēties-
