Views Pager Token (1.0.0) - en to ja translation catalogue (5 entries)

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Display a limited number items that this view might find.
ja: このビューで探し出せる限られた数のアイテムを表示。

en: Browse available tokens
ja: 利用可能なトークンを閲覧

en: Offset (number of items to skip)
ja: オフセット（スキップするアイテム数）

en: For example, set this to 3 and the first 3 items will not be displayed.
ja: 例えば、ここを 3 に設定すると、最初の 3 アイテムが表示されません。
