Views PDF (3.0.0-alpha1) - en to fi translation catalogue (67 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Type
fi: Tyyppi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Action
fi: Toiminto

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: None
fi: Ei mitään

en: Weight
fi: Paino

en: Center
fi: Keskellä

en: Parent
fi: Isäntä

en: Settings
fi: Asetukset

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Text Color
fi: Tekstin väri

en: Views
fi: Näkymät

en: View
fi: Näytä

en: Menu
fi: Valikko

en: Upload
fi: Siirrä

en: Page
fi: Sivu

en: Fields
fi: Kentät

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Position
fi: Sijoitus

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Alignment
fi: Tasaus

en: Unit
fi: Yksikkö

en: Left
fi: Vasemmalla

en: Right
fi: Oikealla

en: Bold
fi: Lihavoitu

en: Italic
fi: Kursivoitu

en: Menu link title
fi: Valikon linkin otsikko

en: Attach to
fi: Liitä kohteeseen

en: Context
fi: Konteksti

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Underline
fi: Alleviivattu

en: Tab weight
fi: Välilehden painoarvo

en: Justify
fi: Tasaa molemmat reunat

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
fi: <p>Sinun täytyy lisätä useampia kenttiä tähän näkymään, ennen kuin voit käyttää tätä kenttää. Näillä kentillä voi olla <em>Piilota tämä kenttä</em> -valinta päällä. Huomaa, että renderöintijärjestyksen takia et voi käyttää kenttiä, jotka tulevat tämän kentän jälkeen. Jos tarvitset kentän, joka ei ole listattu tässä, järjestele kentät uudelleen.</p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
fi: <p>Seuraavat vaihdettavat muuttujat on käytettävissä tässä näkymässä. Käytä vasemmalla esitettyä muuttujaa näyttääksesi oikealla esitetyn arvon. Huomaa, että renderöintijärjestyksen takia et voi käyttää kenttiä, jotka tulevat tämän kentän jälkeen. Jos tarvitset kentän, joka ei ole listattu tässä, järjestele kentät uudelleen.</p>

en: Displays the fields with an optional template.
fi: Näyttää kentät valinnallisella templatella.

en: Multiple displays
fi: Useita näyttöjä

en: Using the site name
fi: Käyttää sivuston nimeä

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
fi: RSS-syötteen kuvake on tarjolla ainoastaan valituille näkymille.

en: No menu
fi: Ei valikkoa

en: Normal: @title
fi: Normaali: @title

en: Tab: @title
fi: Välilehti: @title

en: Change settings for the parent menu
fi: Muuta ylätason valikkoelementin asetuksia

en: No menu entry
fi: Ei valikkoa

en: Normal menu entry
fi: Normaali valikkoelementti

en: Menu tab
fi: Valikkovälilehti

en: Default menu tab
fi: Oletusvalikkovälilehti

en: Default tab options
fi: Välilehtien perusasetukset

en: Already exists
fi: On jo olemassa

en: You need at least one field before you can configure your table settings
fi: Tarvitset vähintään yhden kentän ennen kuin voit muokata taulukon asetuksia

en: @argument title
fi: @argument otsikko

en: @argument input
fi: @argument syöte

en: Show as expanded
fi: Näytä laajennettuna

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
fi: Mikäli valittuna, valikot joilla on alivalikoita esitetään aina laajennettuina.

en: Overline
fi: Yliviivaa

en: Shown when hovering over the menu link.
fi: Näytetään vietäessä hiirtä linkin yli.

en: Displays the link in contextual links
fi: Näyttää linkin kontekstiriippuvaisten linkkien joukossa

en: In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
fi: Valikossa raskaammat linkit vajoavat ja kevyemmät linkit näytetään lähempänä valikkojen juurta.
