Views PDF (3.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (68 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Action
tr: Eylem

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: None
tr: Hiçbiri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Center
tr: Merkez

en: Parent
tr: Üst öge

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Field
tr: Alan

en: Label
tr: Etiket

en: Text Color
tr: Metin Rengi

en: Views
tr: Görünümler

en: View
tr: Görüntüle

en: Menu
tr: Menü

en: Upload
tr: Yükle

en: Page
tr: Sayfa

en: Fields
tr: Alanlar

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Arguments
tr: Değişkenler

en: Position
tr: Konum

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Unit
tr: Birim

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Bold
tr: Koyu

en: Italic
tr: Eğik

en: Menu link title
tr: Menü bağlantı başlığı

en: Attach to
tr: Şuraya ekle

en: Context
tr: Bağlam (Context)

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Underline
tr: Altı çizili

en: Tab weight
tr: Sekme ağırlığı

en: Justify
tr: Hizala

en: <p>You must add some additional fields to this display before using this field. These fields may be marked as <em>Exclude from display</em> if you prefer. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
tr: <p> Bu alanı kullanmadan önce bu ekrana bazı ek alanlar eklemelisiniz. Tercih ederseniz, bu alanlar <em> Görüntüden çıkar </em> olarak işaretlenebilir. Oluşturma sırası nedeniyle, bu alandan sonra gelen alanları kullanamayacağınızı unutmayın; burada listelenmeyen bir alana ihtiyacınız varsa, alanlarınızı yeniden düzenleyin. </p>

en: <p>The following substitution patterns are available for this display. Use the pattern shown on the left to display the value indicated on the right. Note that due to rendering order, you cannot use fields that come after this field; if you need a field not listed here, rearrange your fields.</p>
tr: <p>Bu görünüm için aşağıdaki ikame kalıpları kullanılabilir. Sağdaki değeri görüntülemek için soldaki kalıbı kullanın. İşlem sırası nedeniyle, bu alandan sonra gelen alanları kullanamazsınız; eğer burada listelenmeyen bir alana gereksinim duyuyorsanız, alanlarınızı tekrar sıralayın.<p>

en: Displays the fields with an optional template.
tr: Seçime bağlı şablonları olan alanları gösterir.

en: Multiple displays
tr: Tekrarlı görüntülemeler

en: Using the site name
tr: Sitenin adını kullanarak

en: The feed icon will be available only to the selected displays.
tr: Besleme simgesi yalnızca seçilen görüntüler için kullanılabilir olur.

en: No menu
tr: Menü yok

en: Tab: @title
tr: Sekme: @title

en: Change settings for the parent menu
tr: Üst menü ayarlarını değiştirin

en: No menu entry
tr: Hiçbir menü girişi yok

en: Normal menu entry
tr: Normal menü girişi

en: Menu tab
tr: Menü sekmesi

en: Default menu tab
tr: Varsayılan menü sekmesi

en: Default tab options
tr: Varsayılan sekme seçenekleri

en: Already exists
tr: Zaten var

en: You need at least one field before you can configure your table settings
tr: Tablo ayarlarını yapılandırabilmek için en az bir alan gerekli

en: @argument title
tr: @argument başlığı

en: @argument input
tr: @argument girdisi

en: Show as expanded
tr: Genişletilmiş olarak göster

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
tr: Eğer seçiliyse ve bu menü alt bağlantılara sahipse, menü her zaman genişletilmiş olarak gözükür.

en: Shown when hovering over the menu link.
tr: Menü bağlantısının üzerine gelindiğinde görünür.

en: PDF Page
tr: PDF Sayfası

en: Displays the link in contextual links
tr: Bağlantıyı bağlamsal bağlantılarda görüntüler

en: In the menu, the heavier links will sink and the lighter links will be positioned nearer the top.
tr: Menüde daha ağır bağlantılar daha aşağıda olur, daha hafif bağlantılar en üste daha yakın olarak konumlandırılır.

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
tr: Bir bağlantının ve tüm alt öğelerinin derinlik üst sınırı sabittir. Bazı menü bağlantıları seçildiğinde bu sınır aşılacaksa, o bağlantılar üst öğe olarak kullanılamayabilir.

en: Parent menu link
tr: Üst menü bağlantısı
