Views PDF (3.0.0-alpha3) - en to kn translation catalogue (33 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Font Size
kn: ಅಕ್ಷರಶೈಲಿ ಗಾತ್ರ

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Menu
kn: ಮೆನು

en: Layout
kn: ಹೊರವಿನ್ಯಾಸ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Border
kn: ಅಂಚು

en: Unit
kn: ಘಟಕ

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Font Family
kn: ಆಕ್ಷರ ಶೈಲಿಯ ಪರಿವಾರ

en: Bold
kn: ಬೋಲ್ಡ್‍

en: Italic
kn: ಇಟಾಲಿಕ್

en: Context
kn: ಸಂದರ್ಭ

en: Underline
kn: ಕೆಳಗೆರೆ ಎಳೆ

en: Landscape
kn: ಪ್ರಕೃತಿ ದೃಶ್ಯ

en: Portrait
kn: ಭಾವಚಿತ್ರ
