Views PDF (3.0.0-alpha4) - en to th translation catalogue (29 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Status
th: สถานะ

en: Type
th: ประเภท

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Disabled
th: ปิดการใช้งาน

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: None
th: ไม่มี

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: Settings
th: ตั้งค่า

en: Label
th: ป้ายชื่อ

en: Views
th: ดู

en: Menu
th: เมนู

en: ID
th: ไอดี

en: Width
th: ความกว้าง

en: Height
th: ความสูง

en: Unit
th: หน่วย

en: Bold
th: ตัวหนา

en: Italic
th: ตัวเอียง

en: Menu link title
th: รายการ

en: Context
th: บริบท

en: Machine name
th: ชื่อสำหรับอ้างอิง

en: Underline
th: ขีดเส้นใต้

en: Justify
th: จัดชิดขอบ

en: Show as expanded
th: แสดงเป็นแบบขยาย

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
th: ถ้าเลือกลิงค์เมนูนี้ เมนูมักจะขยามเสมอ

en: Shown when hovering over the menu link.
th: แสดงเมนูเมื่อเลื่อนไปเหนือลิงค์

en: The maximum depth for a link and all its children is fixed. Some menu links may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
th: ความลึกสูงสุดสำหรับการเชื่อมโยงและลิงค์รองได้รับการแก้ไข
