Views PDF (3.0.0-alpha7) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: None
fa: هیچ

en: Weight
fa: وزن

en: Center
fa: وسط

en: Parent
fa: والد

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Views
fa: نماها

en: Menu
fa: قائم

en: Layout
fa: آرایش

en: ID
fa: هویت

en: Page
fa: صفحه

en: Custom
fa: سفارشی

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Alignment
fa: تراز

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Bold
fa: برجسته

en: Italic
fa: مایل

en: Menu link title
fa: عنوان واصلی قائم

en: Attach to
fa: پیوست به

en: Context
fa: زمینه

en: Machine name
fa: نام دستگاه

en: Underline
fa: زیرخط

en: Using the site name
fa: استفاده از نام سایت

en: No menu
fa: بدون قائم

en: Normal: @title
fa: معمولی: @title

en: Change settings for the parent menu
fa: تغییر تنظیمات برای قائمی والد

en: No menu entry
fa: بدون ورودی قائم

en: Normal menu entry
fa: ورودی پیش فرض قائم

en: Already exists
fa: قبلا استفاده شده است

en: Show as expanded
fa: نمایش به صورت باز

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
fa: در صورت انتخاب، اگر این واصلی قائم زیرشاخه داشته باشد، قائم همیشه به صورت گسترده نمایش می‌یابد.

en: Shown when hovering over the menu link.
fa: هنگامی که موس بر روی واصلی قائم قرار می‌گیرد نمایش داده می‌شود.
