Views PDF (3.0.0-alpha9) - en to ar translation catalogue (40 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: None
ar: لا شيء

en: Weight
ar: الوزن

en: Center
ar: المركز

en: Parent
ar: الأب

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Label
ar: التسمية

en: Font Size
ar: حجم الخط

en: Views
ar: الرؤى

en: Menu
ar: القائمة

en: Layout
ar: التنسيق

en: ID
ar: المعرف ID

en: Page
ar: الصفحة

en: Custom
ar: مخصص

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Alignment
ar: المحاذاة

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Font Family
ar: عائلة الخطوط

en: Italic
ar: مائل

en: Menu link title
ar: عنوان رابط القائمة

en: Attach to
ar: إرفاق إلى

en: Context
ar: السياق

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Underline
ar: خط سفلي

en: Landscape
ar: أفقية

en: Portrait
ar: طولية

en: Using the site name
ar: استخدام اسم الموقع

en: Already exists
ar: موجود مسبقًا

en: Show as expanded
ar: الإظهار بشكل موسع

en: If selected and this menu link has children, the menu will always appear expanded.
ar: إذا اخترت هذا الخيار وكان للعنصر أبناء، فإن قائمته ستظهر دائماً بشكل موسع.

en: Shown when hovering over the menu link.
ar: يظهر عند المرور فوق رابط القائمة.
