Views PDF (3.0.0-alpha10) - en to bn translation catalogue (16 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Type
bn: টাইপ

en: Description
bn: বিবরণ

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: None
bn: একটিও নয়

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Menu
bn: মেনু

en: Width
bn: প্রস্থ

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Shown when hovering over the menu link.
bn: মেনু লিংকের ওপর মাউস কার্সর নিলে এটি দেখা যাবে।
