Views Remote Data (1.0.1) - en to hu translation catalogue (10 entries)

en: Value
hu: Érték

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: Cache options
hu: Gyorsítótár lehetőségek

en: The length of time raw query results should be cached.
hu: Az az időhossz, amíg a nyers lekérdezési eredményeket gyorsítótárazni kell.

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
hu: Az időhossz, amíg a létrehozott HTML kimenetet gyorsítótárazni kell.

en: Rendered entity
hu: Leképzett entitás

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
hu: Időtartam másodpercben, amíg a nyers lekérdezési eredményeket gyorsítótárazni kell.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
hu: Időtartam másodpercben, amíg a HTML kimenetet gyorsítótárazni kell.

en: Renders an entity in a view mode.
hu: Egy entitást jelenít meg egy nézetmódban.
