Views Remote Data (1.0.2) - en to uk translation catalogue (10 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Is equal to
uk: Є рівним

en: Is not equal to
uk: Не є рівним

en: Cache options
uk: Параметри кешу

en: The length of time raw query results should be cached.
uk: Тривалість кешування необроблених результатів запиту.

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
uk: Тривалість кешування генерованого HTML-виведення.

en: Rendered entity
uk: Згенерована сутність

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
uk: Тривалість в секундах кешування необроблених результатів запиту.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
uk: Тривалість в секундах кешування генерованого HTML-виведення.

en: Renders an entity in a view mode.
uk: Візуалізує сутність у режимі перегляду.
