Views Remote Data (1.0.3) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Is equal to
id: Sama dengan

en: Is not equal to
id: Tidak sama dengan

en: Cache options
id: Opsi singgahan

en: The length of time raw query results should be cached.
id: Panjang waktu hasil kueri mentah harus di-cache.

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
id: Panjang waktu yang diberikan pada output HTML harus di-cache.

en: Rendered entity
id: Entitas yang dihasilkan

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
id: Lamanya waktu dalam detik hasil kueri mentah harus di-cache.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
id: Lamanya waktu dalam detik output HTML yang dirender harus di-cache.

en: Renders an entity in a view mode.
id: Merender entitas dalam mode tampilan.
