Views Remote Data (1.0.3) - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: Value
nl: Waarde

en: Is equal to
nl: Is gelijk aan

en: Is not equal to
nl: Is niet gelijk aan

en: Cache options
nl: Cache-opties

en: The length of time raw query results should be cached.
nl: Hoe lang onbewerkte query-resultaten gecached moeten worden.

en: The length of time rendered HTML output should be cached.
nl: De tijdsduur dat de HTML-uitvoer gecached moet worden.

en: Rendered entity
nl: Weergegeven entiteit

en: Length of time in seconds raw query results should be cached.
nl: De tijdsduur in seconden dat onbewerkte queryresultaten gecached moeten worden.

en: Length of time in seconds rendered HTML output should be cached.
nl: De tijdsduur in seconden dat de HTML-uitvoer gecached moet worden.

en: Renders an entity in a view mode.
nl: Toont de entiteit in een weergave modus.
