Views REST Field Format (1.0.1) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Views
uk: Види

en: Format
uk: Формат

en: String
uk: Рядок

en: Integer
uk: Ціле число

en: Float
uk: Плаваюча кома

en: Boolean
uk: Булева змінна
