Views Row Insert (8.x-2.0) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Views
it: Viste

en: About
it: Informazioni

en: Custom content
it: Contenuto personalizzato

en: Row class
it: Classe della riga

en: Add views row classes
it: Aggiunge classi alle righe di Views

en: Add striping (odd/even), first/last row classes
it: Aggiunge le classi per le strisce (pari/dispari) e prima/ultima riga

en: Add css classes to the first and last line, as well as odd/even classes for striping.
it: Aggiunge le classi CSS alla prima ed ultima riga, così come le classi odd/even.

en: Row type
it: Tipo di riga
