Views Row Insert (8.x-2.0) - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: Views
pl: Widoki

en: Select a block
pl: Wybierz blok

en: About
pl: O stronie

en: Custom content
pl: Dostosowana zawartość

en: Row class
pl: Klasa wiersza

en: Add views row classes
pl: Dodaj klasy wiersza widoków

en: Add striping (odd/even), first/last row classes
pl: Dodaj przeplatanie (nieparzyste/parzyste), pierwsza/ostatnia klasa wiersza

en: Add css classes to the first and last line, as well as odd/even classes for striping.
pl: Dodaje klasy CSS do pierwszej i ostatniej linijki, jak również jako klasy nieparzyste/parzyste do przeplatania.

en: Default row classes
pl: Domyślne klasy wiersza

en: Row type
pl: Typ wiersza
