Views Row Insert (8.x-2.0) - en to ru translation catalogue (10 entries)

en: Views
ru: Представление

en: Select a block
ru: Выбор блока

en: About
ru: Информация

en: Custom content
ru: Пользовательское содержимое

en: Row class
ru: Класс строки

en: Add views row classes
ru: Добавлять классы строк

en: Add striping (odd/even), first/last row classes
ru: Добавлять полоски (чёт-нечёт) и классы (first/last) к строкам

en: Add css classes to the first and last line, as well as odd/even classes for striping.
ru: Добавлять css-классы к первой и последней строке, а также классы чётности.

en: Default row classes
ru: Классы по умолчанию для строки

en: Row type
ru: Тип строки
