Active sessions for views (8.x-1.0-alpha1) - en to es translation catalogue (5 entries)

en: Views
es: Vistas

en: Timestamp
es: Sello temporal

en: User
es: Usuario

en: Hostname
es: Nombre del servidor

en: The user on which the log entry as written.
es: El usuario del cual el evento del sistema ha sido escrito
